Co to jest cień? Jak powstaje? Od czego zależy jego kształt? I wreszcie, czy wielkość cienia zależy tylko od wielkości przedmiotu?
Uczniowie klasy 1a poszukiwali odpowiedzi na te pytania podczas zajęć w sali oraz na świeżym powietrzu. Wykonywali witraże według własnego pomysłu, tworzyli cienie zwierząt oraz różne kształty z dłoni, a następnie przeprowadzili doświadczenia na podwórku. Sprawdzili w praktyce, jakie kształty rzucają ich witraże, a także odrysowywali kształty wybranych przedmiotów.
Zajęcia okazały się dla uczniów niezmiernie interesujące. Dzieci zgodnie stwierdziły, żenajlepiej uczą się doświadczając i bawiąc się.

