Jubileusz 125- lecia szkoły - Serdecznie zapraszamy!

W ramach jubileuszu 125- lecia ZSP w Nidku zorganizowane będą rozgrywki sportowe: turniej deblowy w tenisie stołowym dla uczniów naszej i rodziców, turniej siatkówki plażowej dla absolwentów i rodziców. Regulaminy i karty zgłoszeń dostępne poniżej na stornie internetowej szkoły lub w sekretariacie . Zapisy do 25.05.2023r.
Karta zgloszeniowa Turniej siatkówki plażowej.doc
Zgoda rodziców turniej deblowy.doc
Regulamin Turnieju Siatkówki Plażowej.docx
Karta zgloszeniowa turniej deblowy.doc
Regulamin turniej deblowego.doc
Zgoda rodziców turniej siatkówki plażowej.doc
Projekt ASPE

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
W dniach od 8.05 do 12.05. 2023 w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej Szkole odbyło się szereg działań promujących bibliotekę i czytelnictwo:
- głośne czytanie i omawianie poznanych historyjek w przedszkolu i zerówce,
- wykonywanie i ozdabianie zakładek przez klasę III,
- rysowanie naszej biblioteki przez klasę I,
- wybieranie i wypożyczanie książeczek,
- wykonywanie różnymi technikami plakatów przedstawiających „bibliotekę marzeń” przez klasę II.
Uczniowie chętnie angażowali się we wszystkie działania. Czas spędzony w bibliotece został umilony przez słodki poczęstunek.
Życzenia świąteczne

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nidku ogłasza zapisy dzieci w wieku 3-6 lat do przedszkola i „zerówki” oraz dzieci w wieku 7 lat do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024 zapisów należy dokonywać w sekretariacie szkolnym w dniach 27 lutego do 10 marca br. w godzinach od 7.30 do 14.30 wypełniając właściwe formularze wymagające podania numeru PESEL oraz kontaktowego numeru telefonu.
Formularze dostępne w sekretariacie szkoły lub w zakładce dokumenty.

Wycieczka na musical pt."Dzwonnik z Notre Dame"
W dniu 23 stycznia klasa 2 wspólnie z klasą „0” wybrała się na spektakl muzyczny do OCK Oświęcim pt. „ Dzwonnik z Notre Dame”. Przedstawienie w wykonaniu Teatru Muzycznego, bardzo podobało się uczniom, którzy z zaangażowaniem oglądali kolejne sceny. Kostiumy, dekoracje oraz choreografia budziły zachwyt uczniów. Na koniec były gromkie owacje i oklaski dla artystów.

Bal Karnawałowy
28 stycznia 2023 roku odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców. Zabawa była przednia, uczniowie tańczyli i z zaangażowaniem brali udział w zabawach zaproponowanych przez Pana Animatora i jego pomocnika. Uczniowie spędzili czas bardzo aktywnie a uśmiech na ich twarzach nie znikał podczas całego balu. Dziękujemy Radzie Rodziców za udaną zabawę :)

Jasełka
W czwartek - 22 grudnia 2022 roku - z okazji zbliżających się Świąt klasa 2 przedstawiła JASEŁKA opowiadając biblijną historię narodzenia Pana Jezusa. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności aktorskie. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze oraz śpiewali pastorałki. Przedstawieniu towarzyszyła magiczna atmosfera! Na zakończenie złożyli całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne i noworoczne.

Mikołajki
6 grudnia, jak co roku Św. Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Z samego rana dotarł także do klasy 2, gdzie zostawił wyjątkowe upominki! Dziękujemy Święty Mikołaju!
Zajęcia kreatywne w klasie2
Na zajęciach kreatywnych w klasie 2 klocki edukacyjne, puzzle oraz zwykłe kartony są bardzo przydatne. Pomagają rozwijać wyobraźnię i zainteresowania konstrukcyjne. Zdolny uczeń uczy się planować i tworzyć różne konstrukcje - wieże, budowle, pojazdy i inne ruchome formy. Wyobraźnia ucznia nie zna granic. Na zajęciach wykorzystujemy również zakupiony sprzęt edukacyjny z programu „Laboratoria Przyszłości”.


Wycieczka do Chlebowej chaty
25 listopada 2022r. uczniowie klasy II wraz z klasą „0” udali się do Górek Małych. Celem wyprawy była Chlebowa Chata „Od ziarenka do bochenka”. Pobyt tam pozwolił przenieść się do czasów naszych pradziadków i poznać dawne życie na polskiej wsi. Uczniowie z uwagą słuchali omawianie sposobu pozyskiwania miodu oraz jego dobroczynnego wpływu na zdrowie człowieka. Poznali sprzęt pasieczny i podstawowy strój pszczelarza. Zwiedzili także ogromną stodołę, w której znajdowały się dawne maszyny rolnicze, traktory oraz powozy. Mogli spróbować młócenia cepami, mielenia zboża na żarnach. W starej tradycyjnej wiejskiej izbie, ze stuletnim sprzętem, dzieci słuchały, w jaki sposób robi się chleb, masło i ser. Pobyt nasz zakończył się degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków, do których gospodarze podali chleb, smalec, masło, miód i kawę zbożową. Uczniowie zadowoleni i zachwyceni z wycieczki wrócili do swoich domów.
„Żywa lekcja zoologii”
7 listopada w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie –„ żywa lekcja zoologii”. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć egzotyczne zwierzęta takie jak: patyczaki, jaszczurki, węże, pająki, wije, skorpiony. Największym zainteresowaniem cieszył się, jak się okazało, bardzo dobrze znany dzieciom aksolotl. Tak bliski kontakt z egzotycznymi stworzeniami dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Wycieczka do Borówkowej Doliny
W dniu 3 listopada uczniowie z klas 1-3 mieli okazję poznać z bliska Borówkową Dolinę usytuowaną na terenie Nidku. Dzięki uprzejmości współwłaściciela pana Rafała Powroźnika dzieci mogły zobaczyć w jaki sposób pakowane są i przechowywane zbierane tutaj owoce. Uczniowie wzbogacili również swoją wiedzę na temat uprawy borówki amerykańskiej i malin. Na koniec każde dziecko otrzymało punetki z tymi pysznymi owocami. Raz jeszcze bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę i miłe przyjęcie.

II Sokoli Bied na 1 Milę dla Niepodległej
W dniu 7 listopada br. w Andrychowie na stadionie "Beskid" odbył się II Sokoli Bieg na 1 Milę dla Niepodległej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach sztafetowych 4x400m. Sztafety składały się z 2 dziewcząt i 2 chłopców. W kategorii do klasy 6 naszą szkołę reprezentowali: Justyna Dudek, Anna Dyba, Paweł Zięba i Krystian Żaba, którzy zdobyli 2 miejsce. W kategorii klas 7-8 naszą szkołę reprezentowali: Nikola Drabczyk, Dominika Skibińska, Kacper Nikliborc i Patryk Jędras, którzy zdobyli 3 miejsce. Nasi uczniowie otrzymali medale, pamiątkowe koszuli i słodycze. Gratulujemy wyników i wspaniałej postawy.

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1
W dniu 2 listopada 2022 klasa I została włączona do grona czytelników biblioteki szkolnej ZSP w Nidku. Z tej okazji aktyw biblioteczny pod kierunkiem pani bibliotekarki przygotował krótką inscenizację pt. „Nasza biblioteka”. Pierwszaki na znak, że będą szanować książki i grzecznie zachowywać się w bibliotece odcisnęli swój palec na cyrografie - obowiązki czytelnika. Uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą lekturę i otrzymali z Instytutu Książki „Pierwsze Abecadło”. Uroczystość pasowania odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze.

# Szkoła Pamięta
Udział uczniów naszej szkoły w akacji organizowanej przez MEiN #Szkoła Pamięta

Dzień Miłośników Pluszaków
28 października obchodziliśmy w klasie II Dzień Miłośników Pluszaków. Uczniowie spędzili dzień wspólnie z ukochanym pluszakiem. Były zabawy, uściski, ciekawe historie oraz prace plastyczne. Udane świętowanie zakończyliśmy tańcem z pluszakiem.

# Szkoła Pamięta
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach akcji # Szkoła Pamięta w dniu 26 października klasa II odwiedziła lokalny cmentarz, groby najbliższych oraz złożyła znicze pod krzyżem pamięci. Dodatkowo zrobiła gazetkę upamiętniającą dzień 1listopada.

Wycieczka do OSP w Nidku
18 października klasy 1-3 wspólnie wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nidku, gdzie zapoznały się z pracą i obowiązkami strażaka. Wszyscy mogli się przekonać, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka. Dzięki uprzejmości OSP, dzieci poznały sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Dużą atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają do gaszenia pożarów. Największe zainteresowanie wzbudził jednak wóz strażacki, do którego uczniowie mogli wejść i zobaczyć całe jego wyposażenie.
Dziękujemy serdecznie Panu Strażakowi, który umożliwił uczniom poznanie zawodu strażaka z bliska.
Dzień Chłopaka
30 września chłopcy obchodzili swoje święto.
W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń, wręczyły im drobne upominki. Dzień wcześniej odbyła się z tej okazji dyskoteka. Wspólna zabawa dała wszystkim ogromną radość i sprawiła, że były to naprawdę wspaniałe dwa dni.

Zebranie z rodzicami
Zebrania rodziców z wychowawcami odbędą się we czwartek, tj. 15.09.2022r., według poniższego harmonogramu:
- klasy 1-3 g. 16.00,
- klasy 4-8 g. 17.00.
Witamy w nowym roku szkolnym!
1 września klasa II przygotowała uroczysty apel z okazji inauguracji roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie wspaniale zaprezentowali część artystyczną. Później Pani Dyrektor życzyła wszystkim Uczniom, aby ten rok szkolny był nie tylko czasem wytężonej pracy, ale także rozwoju zainteresowań, zawierania ciekawych znajomości, wspaniałych i niezapomnianych chwil.
Natomiast Nauczycielom i Pracownikom szkoły, aby trud i wysiłek wkładany w wykonywanie swojej pracy przynosił oczekiwane efekty i był źródłem satysfakcji.
Pełni zapału, uśmiechnięci i gotowi na nowe wyzwania, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
godz. 8.00 - msza św. w kościele
godz. 9.00 apel na sali gimnastycznej, następnie spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.

#Poznaj Polskę
W dniach 13 -15.06. 2022 uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nidku wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzenie najciekawszych miejsc w stolicy Polski, kształtowanie polskiej tożsamości narodowej i kulturowej poprzez poznawanie dziedzictwa kulturowego naszego kraju integracja zespołów klasowych, wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, uwrażliwienie na sztukę.
Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Opowieści przewodników pozwoliły uczniom dokładniej poznać historię powstania warszawskiego i wczuć się w klimat i sytuację panującą w Warszawie w sierpniu 1944 roku. Następnie udaliśmy się na taras widokowy Pałac Kultury i Nauki, z którego mogliśmy zobaczyć panoramę stolicy (przykład krajobrazu wielkomiejskiego).
Drugiego dnia odwiedziliśmy zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Dzięki przewodnikowi poznaliśmy historię tej nekropolii oraz odwiedziliśmy groby znanych i zasłużonych Polaków, w tym bohaterów „Kamieni na szaniec”. Dotarliśmy także na ”Łączkę”, gdzie miejsce spoczynku znaleźli pomordowani przez komunistyczne władze „żołnierze niezłomni” oraz pod Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej.
Poprzez obejrzenie autentycznego fragmentu muru getta warszawskiego uczniowie zapoznali się z tragiczną historia Żydów polskich podczas II wojny światowej.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Ogrodu Saskiego, skąd udaliśmy się na Grób Nieznanego Żołnierza. Idąc najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Warszawy - Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem, uczniowie zobaczyli: Pałac Prezydencki, pomniki zasłużonych Polaków, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki oraz pomnik Małego Powstańca, a także zwiedzili Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Wędrówkę po Starówce zakończyło zwiedzanie Zamku Królewskiego. Umożliwiło to uczniom poznanie historii tego obiektu, integralnie związanego z historią naszego kraju, a także obejrzenie kolekcji dzieł sztuki m. in. Marcella Bacciarellego, Canaletta, Jana Matejki.
Kolejnym punktem tego dnia było zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku. Uczniowie zobaczyli m. in. Belweder, Pałac na Wodzie, Pałac Myśliwiecki, amfiteatr, mieli okazję przypomnieć sobie m.in. sylwetkę marszałka Józefa Piłsudskiego, okoliczności wybuchu powstania listopadowego. Ostatnim punktem programu tego dnia było zobaczenie gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej
i jednego z najpiękniejszych ogrodów w Warszawie, który znajduje się na jej dachu.
Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz naturalną potrzebę poznawania świata poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, udział w doświadczeniach i eksperymentach.
Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem Stadionu Narodowego, wielofunkcyjnego obiektu sportowego, umożliwiającego organizację widowisk sportowych, koncertów muzycznych, czy wydarzeń kulturalnych.
Uczniowie opuścili Warszawę pełni wrażeń i refleksji. Wycieczka była żywą lekcją historii. Zobaczyli i poczuli, jak wygląda życie w wielkim mieście.
Zdjęcia w galerii.


Z pamiętnika trzecioklasistów
Witajcie wakacje, żegnaj szkoło. Minął już pierwszy etap naszej nauki. Wkraczamy wielkimi krokami w nowe. Jakie ono będzie nie wiadomo, na pewno będzie inne. Te wspólne trzy lata nauki (pomimo pandemii, zdalnego nauczania) były dla nas wspaniałym radosnym wyzwaniem. Jesteśmy starsi, mądrzejsi, pełni pomysłów i zapału. Z łezką w oku wspominamy miniony czas i czekamy na nowe. Wszystkim kolegom i koleżankom życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji.

I miejsce w Polsce!
W środę 15.06.2022 r. uczeń naszej szkoły z klasy 3 – Karol Lipka odebrał w Warszawie nagrodę za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS. Praca plastyczna, którą wykonał nasz kolega nie tylko uświadamia niebezpieczeństwa grożące dzieciom mieszkającym na wsi, ale przede wszystkim wskazuje sposoby ich eliminowania dzięki dobrym nawykom związanym z bezpieczeństwem. Gratulacje!

Wycieczka do ZOO klasy 2 i 4
Jak ciekawie spędzić Dzień Dziecka? Z pewnością warto wybrać się do Zoo w Krakowie, co potwierdzą uczniowie z klasy drugiej i czwartej, którzy pod opieką wychowawczyń Anny Bogacz-Gałysa i Agaty Rusinek 1 czerwca mieli okazję zobaczyć z bliska egzotycznych mieszkańców Lasku Wolskiego. Wiele emocji wzbudziły wśród dzieci, majestatycznie przechadzające się po swoim terytorium drapieżne koty: lwy, pantery, jaguary, lamparty i tygrysy. Dużym przeżyciem było również głaskanie alpak, kóz karłowatych, żółwi, świnek morskich, osiołków, króliczków miniaturowych w Mini – Zoo. Nie mniejsze zainteresowanie wywołały wśród dzieci długonogie żyrafy, olbrzymie słonie, pięknie ubarwione flamingi, zebry, renifery, antylopy, małpy czy wreszcie mieszkające w egzotarium: żółwie, legwany, ryby morskie i pyton tygrysi. Wycieczka dostarczyła dzieciom nie tylko wielu pozytywnych emocji, ale była także „żywą lekcją przyrody” i sposobem na aktywny wypoczynek. Zakupione pamiątki i zrobione zdjęcia pozwolą na długo zachować te niezwykłe chwile w naszej pamięci.
Konkurs The Big Challenge
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego The Big Challenge. Na czym polegał ten konkurs? Pytania testowe sprawdzają wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia tekstu pisanego, rozumienia ze słuchu, a także ogólną znajomość kultury. Dla każdego poziomu przewidziany jest odrębny zestaw pytań, opracowanych zgodnie z zaleceniami programu nauczania języka angielskiego oraz klasyfikacji CEFR. Jednak The Big Challenge to przede wszystkim wyjątkowo skuteczne narzędzie motywacyjne. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom i plakat Londynu lub Monument Valley. Najlepsi uczniowie na poszczegolnych poziomach językowych otrzymali specjalny dyplom - "First Class Honours". Dodatkowo uczniowie otrzymali nagrody takie jak książki, kalendarze, pop it push, frisbee, ołówki, flagi oraz quizy. Najlepsze wyniki w szkole osiagneli: kl. 4 Aleksandra Wandor, Szymon Pietrzyk oraz Igor Gliwa, kl. 6 Łucja Matlak oraz Kamil Goleniowksi, kl. 8 Martyna Stawowczyk oraz Emilia Lisicka. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. You rock!!!

Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej
06.06.2022 klasa III wraz z wychowawczynią, proboszczem Józefem Sowińskim oraz rodzicami wybrała się na wycieczkę z okazji pierwszej Komunii św. do Sanktuarium pasyjno-maryjnego oo. bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Naszym celem był udział we Mszy św. w Bazylice Matki Bożej Anielskiej, udział w drodze krzyżowej oraz dróżki kalwaryjskie z przepięknymi zabytkowymi kaplicami. Swą duchową podróż rozpoczęliśmy przed Bazyliką gdzie zaczynają się i kończą dwie wyznaczone trasy, które wiodą w przeciwnych kierunkach, chociaż praktycznie cały czas przenikają się wzajemnie, idąc równolegle do siebie, a czasem nawet się pokrywając, a każda z nich długości 6 km. Udało nam się zobaczyć i zwiedzić od wewnątrz część z czterdziestu dwóch kaplic, Bazylikę oraz oraz jej cały zabytkowy kompleks. Był czas na posiłek, pyszne lody i desery, a nawet wspólne pieśni pod kierownictwem naszego proboszcza. Piękna pogoda, śpiew ptaków pozwoliły nam wyciszyć się z dala od zgiełku i wrzawy, złapać wytchnienie i spokój, spędzić radośnie czas z rodzicami. Dowiedzieliśmy się, że zabytkowy zespół architektoniczno-krajobrazowy i pielgrzymkowy Kalwarii Zebrzydowskiej w 1999 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jednym z ośmiu zabytków Małopolski znajdujących się na tej zaszczytnej liście.

Podchody
Uczniowie klasy trzeciej uwielbiają wszelkie wyzwania. Tym razem z okazji Dnia Dziecka wychowawczyni, Bożena Kuś przygotowała dla nich najstarszą zabawę „świata” podchody. To genialny sposób na wspaniałą zabawę a przede wszystkim świetny sposób na naukę współpracy, kreatywność i szanowania swojego zdania. Ważna jest też sama idea i cel zabawy, wiary we własne siły i zyskanie poczucia, że razem możemy więcej. Ponieważ pogoda uniemożliwiła nam rozwiązywanie zadań w terenie, wychowawczyni zorganizowała je w szkole. Szukanie skarbu to najciekawsze zadanie dla małych detektywów. Wszystkie ukryte listy zawierające łamigłówki, zestawy zadań do wykonania oraz kolejne wskazówki zostały bardzo szybko zlokalizowane i prawidłowo wykonane, a ukryty skarb odnaleziony. Współzawodnictwo wzmogło nasze apetyty, które dzięki naszym rodzicom zaspokoiliśmy całą górą słodyczy i napojami. Każdy uczestnik otrzymał „skarb niespodziankę” i pamiątkowy dyplom.

Zapisy- świetlica szkolna 2022/2023
W dniach 09.06-22.06.2022r. prowadzone będą zapisy na świetlicę szkolna na rok szkolny 2022/2023. Wypełniony druk zgłoszenia należy składać w sekretariacie szkoły w g. od 7.00 do 14.30.
Druk dostępny poniżej, oraz w sekretariacie.
swietlica-zgloszenieNidek2022-2023.docx
Wycieczka klasy I do ZOO
W dniu 03.06.2022r. uczniowie z kl. 1 wybrali się na atrakcyjną wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Na miejscu uczniowie poznali różne okazy zwierząt oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek na ich temat. Najbardziej zachwyciły uczniów: żyrafy, słonie, lwia rodzina oraz węże i piranie. Pobyt w ZOO dostarczył uczniom wiele pozytywnych emocji. Zrobione zdjęcia i zakupione pamiątki będą przypominały o tej niezwykłej przygodzie wśród egzotycznych zwierząt. Wycieczka zakończyła się wizytą w McDonalds. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły!

Dzień Matki w klasie 2
Dnia 27 maja 2022r. odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość. Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy II przygotowali dla swoich ukochanych Mam przedstawienie, na które składały się wiersze, piosenki oraz pokaz taneczny. Mamy ze wzruszeniem obejrzały przygotowany dla nich program artystyczny i nagrodziły starania dzieci gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci wyraziły swoją wdzięczność, szacunek, a przede wszystkim miłość, wręczając Mamusiom własnoręcznie wykonane serduszka i laurki.
Super matematyk
05 maja 2022 r. w klasie trzeciej pod okiem wychowawczyni Bożeny Kuś chętni uczniowie wzięli udział w klasowym konkursie matematycznym. Konkurs został zorganizowany z myślą o wszystkich uczniach, a w szczególności uczniach wykazujących wyjątkowe zainteresowania tą dziedziną nauki. Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym, wszyscy uczniowie mogli się sprawdzić, wykazać oraz wyróżnić swoimi umiejętnościami wśród innych. W drugim etapie zaprezentowali swoje umiejętności, potwierdzili swą rozległą wiedzę matematyczną oraz uświadomili sobie własne możliwości. Dla wielu uczniów synonimem sukcesu jest zdecydowanie zwycięstwo. Potwierdzeniem wiedzy jest oczywiście zdobycie miejsca w czołówce. W tym konkursie zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy. Poprzez charyzmę, zaangażowanie, podwyższanie swoich umiejętności w dyscyplinie, która niekoniecznie jest lubiana przez uczniów w szkole potwierdzili swój wielki sukces.


„Rekinki biznesu”
Wybieramy się na wycieczkę, ale jak obniżyć jej koszt?
Ucząc się przedsiębiorczości uczniowie klasy trzeciej wspólnie z wychowawczynią Bożeną Kuś w ramach klasowego projektu "Rekinki biznesu” 5 maja 2022 r. zorganizowali w naszej szkole „Kiermasz pyszności”. Tworząc stoiska towarowe przekonaliśmy się na własnej skórze, że prowadzenie własnego biznesu to niełatwa sprawa. Nie wystarczy być błyskotliwym czy energicznym. By utrzymać się na „rynku” i stawić czoło konkurencji trzeba wykazać się wiedzą, niezwykłą kreatywnością, pomysłowością i obrotnością. Potrzebna jest też umiejętność radzenia sobie w nietypowych sytuacjach, ciekawy sposób konwersacji oraz wykorzystanie trików reklamowych dla pozyskania potencjalnych klientów (reklama, zachęty, promocje, obniżki, bonusy). Czy wykazaliśmy się przedsiębiorczością? Chyba tak. Cel został osiągnięty, towar został sprzedany, a cały zysk przeznaczyliśmy na dofinansowanie naszej wycieczki.


Majowe święta
04.05.2022 klasa trzecia z wychowawczynią Bożeną Kuś przygotowała uroczysty apel upamiętniający bardzo ważne daty dla naszego kraju, daty szczególne dla historii Polski.
1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy poświęcone poszanowaniu praw pracowniczych, solidarności wszystkich pracujących ludzi i szacunku do pracy.
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jednego z symboli narodowych. Tego dnia mieszkańcy naszego kraju wywieszają flagę na swoich domach, przypinają biało-czerwone kokardki, zbierają się na wiecach lub marszach. Pielęgnowanie w ten sposób narodowej tradycji w poczuciu więzi społecznej oraz solidarności z własnym narodem to postawa patriotyczna.
3 maja - Święto Konstytucji 3 maja. Jest to rocznica uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie i drugiej po amerykańskiej na świecie. Konstytucji, czyli najważniejszego państwowego dokumentu, w którym zawarte są podstawowe prawa i obowiązki obywateli oraz to jak wygląda władza w naszym kraju.
Każdy Polak powinien znać te daty i kultywować narodowe tradycje z nimi związane.


Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Na całym świecie w tym dniu szczególnie promowana jest ochrona środowiska i zachowania proekologiczne. Każdym obchodom towarzyszy inne hasło przewodnie, w tym roku brzmi ono "Inwestujmy w naszą planetę". Ma ono zwrócić uwagę na konieczność gospodarczych zmian, które pomogłyby w zahamowaniu kryzysu klimatycznego.
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Ziemi, uczestnicząc w akcji # Sprzątamy dla Polski, oraz w biorąc udział w akcji sprzątania swojej okolicy, która trwała do końca kwietnia.
Konkurs Pięknego Czytania
21 kwietnia biblioteka szkolna zorganizowała konkurs Pięknego Czytania dla klas II – VI. Uczestnicy mieli za zadanie nauczyć się pięknie czytać wybrany fragment prozy dla dzieci. Komisja w składzie pani dyrektor Ewa Snażyk-Płonka, pani Barbara Kubicka oraz pani Edyta Babiuch oceniła występy 20 uczniów. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Uczniowie z zaangażowaniem czytali fragmenty różnych książek. Zwycięscy konkursu to:
I miejsce Szymon Goleniowski kl. III
II miejsce Aleksandra Sobczyk kl. II
III miejsce Julia Płonka i Konrad Pietras kl. III
Organizator akcji pani Agnieszka Wojewodzic serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom i zachęciła do udziału w przyszłych edycjach
Klasa 3 pamięta o Światowym Dniu Ziemi
22.04.2022 klasa trzecia włączyła się aktywnie do polskiej akcji ekologicznej promującej postawy przyjazne środowisku „Sprzątanie Polski”. Porządkowaliśmy naszą wioskę zbierając wokół śmieci i drobne wysypiska. Wspólnie zamanifestowaliśmy idee nieśmiecenia w naturze, zmniejszając nasz negatywny wpływ na środowisko. Promowaliśmy naszą akcję wśród mieszkańców wsi i mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do ograniczenia powstawania odpadów i dzikich wysypisk śmieci w Nidku.


Wycieczka integracyjna do kina
7 kwietnia 2022 r. klasa pierwsza oraz dzieci z oddziału przedszkolnego „0” wybrali się na integracyjną wycieczkę do kina w Kętach na pełen akcji film pt.”Ups 2”, którego bohaterami były dzielne zwierzęta płynące po oceanie na Arce Noego w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.
Oprócz ciekawego filmu na uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja: zwiedzanie zaplecza kina. Dzieci miały możliwość stanąć na scenie, zasunąć kotary, dotknąć dekoracji, zajrzeć do reżyserki, oświetleniowca i garderoby aktorów. Wszyscy uczestnicy z zachwytem oglądali rekwizyty oraz słuchali opowiadań Pań pracujących w Domu Kultury. Po zakończeniu wycieczki, uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Życzenia

Wiosenne zabawy
Kwiecień przywitał nas w tym roku śniegiem i mrozem. Za oknami biało, zimno i wietrznie. W naszej klasie jest zupełnie odwrotnie: kolorowo, wesoło i radośnie. Dekorujemy klasę, budujemy papierowe zabawki i „cudeńka”, tworzymy "turlane” i „kubkowe” opowieści, robimy gry planszowe, lapbooki. My nie wiemy, co to jest nuda. U nas zabawa zawsze się uda.



Zakładamy hodowle roślin
W marcu w naszym kąciku przyrody założyliśmy hodowle roślinne. Do wazonów z wodą włożyliśmy gałązki drzew i krzewów owocowych, w doniczkach zasialiśmy nasionka kwiatów, a w słoikach hodujemy fasolkę i cebulki. Wszystkim roślinkom założyliśmy metryczki. Dbamy o nie i bacznie obserwujemy. Próbowaliśmy też oczyścić wodę z kałuży za pomocą samodzielnie wykonanych filtrów. Udało się częściowo, ale niestety nie nadaje się do picia. Zawiera zarazki.





Zadanie domowe
Doświadczenia, które wykonujemy samodzielnie nie tylko uczą, ale dostarczają nam wiele radości. Tym razem bawiliśmy się wspólnie z naszymi rodzinami gdzie podczas pieczenia pizzy szukaliśmy wyjaśnienia powiedzenia „Rośnie jak na drożdżach”. Obserwacje kolejnych etapów pracy wymagały cierpliwości i precyzji, co jeszcze bardziej wzmogło nasze apetyty. Pizza była przepyszna.





Trzecioklasiści dbają o swoje zdrowie
W naszej klasie systematycznie poszerzamy wiedzę na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania się. Nic tak nie utrwala wiedzy jak ćwiczenia praktyczne, czyli samodzielne przygotowywanie posiłków z wykorzystaniem zdrowych i niezbędnych dla naszego organizmu produktów.



Informacja nt. dyżurów wakacyjnych w przedszkolach
Harmonogram dyżurów przedszkoli publicznych w okresie wakacyjnym od 1 lipca 2022r. do 31 sierpnia 2022r. Zainteresowanych rodziców prosimy o zapisy dzieci na dyżury bezpośrednio w danej placówce.

Wycieczka
23.03.2022 r. klasa trzecia wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Odwiedziliśmy Muzeum Obwarzanka, w którym oprócz wiedzy na jego temat zdobyliśmy praktyczne doświadczenie. Każdy z nas, pod okiem prowadzącej ulepił, upiekł i posypał sobie wybraną posypką oryginalnego krakowskiego obwarzanka. Gorące pachniały wyjątkowo smakowicie i były przepyszne. Następnie spacerując słonecznymi uliczkami Krakowa słuchaliśmy opowieści pani przewodnik na temat: historii, królów, zabytków, sławnych ludzi oraz legend tego miasta. W Sukiennicach zaopatrzyliśmy się w pamiątki i wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej. Kolejnym etapem naszej wycieczki była Krakowska Manufaktura Czekolady. Tutaj poznaliśmy tajniki powstania czekolady. Samodzielnie i z wielkim zapałem „wytworzyliśmy" czekoladki i pralinki, które po zapakowaniu w ładne pudełeczka zabraliśmy do domu. Nic się nie zmarnowało. Czekolada bez względu na swój kolor i nazwę jest naprawdę przepyszna. Wycieczka ta była niesamowitą podróżą kulinarną. Oprócz humorów i apetytu dopisała nam też wiosenna pogoda.




Doświadczenia
To był niezwykły dzień w klasie III. Każdy uczeń samodzielnie przygotował doświadczenie lub sztuczkę, którą osobiście zaprezentował całej klasie. Wszystkie prezentacje były niezwykle ciekawe, ale niektóre z nich tak sprytnie wykonano, że nie wszyscy potrafili znaleźć prawidłowe rozwiązanie lub wyjaśnić efektowne zakończenie. To była naprawdę wspaniała zabawa. Każdy cierpliwie czekał na swoją kolej i reakcję widowni. Kolejny etap zabawy to wspólne doświadczenie i wyjaśnienie powiedzenia „Rośnie jak na drożdżach”. Najsmaczniejsze było zadanie domowe – pizza upieczona i zjedzona wspólnie z rodziną. Oczywiście na drożdżach.




Dzień Kobiet
W poniedziałek 7.03.2022 r. klasa III wraz z wychowawczynią Bożeną Kuś zaprosiła swoje kochane mamy i babcie do Wiejskiego Domu Kultury na uroczystość z okazji Dnia Kobiet. To ważne święto celebrowaliśmy nareszcie razem. Były wiersze, piosenki, życzenia, prezenty oraz wspólna biesiada przy suto zastawionym stole.




Jeździmy na nartach
Wszyscy uczniowie III klasy wzięli udział w projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Wieprz "Zimowe igrzyska” czyli nauce jazdy na nartach na Czarnym Groniu. Uczyli nas wspaniali instruktorzy szkółki narciarskiej. Początkowy strach i obawy zastąpiła radość i motywacja do działania. Dopisywał nam humor i wilczy apetyt. Wyniki zaskoczyły wszystkich. Każdy z nas nauczył się jeździć na nartach. Możemy śmiało powiedzieć że narty to wspaniały sport dla każdego.




Wsparcie dla Klasztoru Franciszkanów koło Lwowa - pomoc ofiarom wojny na Ukrainie
Na początku chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować za wparcie poprzedniej zbiórki na rzecz uchodźców.
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nidku włączył się do akcji pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Obecnie wspieramy Klasztor Franciszkanów koło Lwowa, który przyjmuje u siebie matki z dziećmi, starsze i chore osoby, które uciekają przed wojną. Ojciec Jan bardzo prosi o jedzenie dla potrzebujących i środki czystości.
Z jedzenia prosimy o żywność długoterminową:
- kasze, makarony, ryż
- konserwy mięsne, rybne, pasztety,
- słoiki z klopsami, fasolką, itp.
- czekolady,
Ze środków czystości:
- mydło, pasty do zębów, szczoteczki, chusteczki mokre i suche, pampersy, podpaski, papier toaletowy
oraz bandaże, plastry, tabletki przeciwbólowe latarki i baterie do nich
Zbiórka potrwa do piątku 18 marca do godz. 14.00
Z góry dziękujemy wszystkim darczyńco
W zdrowym ciele zdrowy duch
Za oknem wciąż zima, ale my szykujemy się do powitania wiosny.
Ostatnio w kl.1 rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania i znaczenia witamin w życiu człowieka.
Wspólnie zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową i owocowe szaszłyki. Wszyscy zajadali smakołyki.
To był świetny pomysł, aby połączyć naukę z przyjemnością.🙂

Nauka języka angielskiego
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 biorą udział w innowacji pedagogicznej pt.: "Efektywna nauka angielskiego słownictwa z platformą Insta.Ling". Uczniowie klas 1-3 mogą dobrowolnie przystąpić do programu w każdym momencie.
Innowacja ta polega na tym, że każdy uczeń codziennie loguje się na platformę Insta.Ling i wykonuje jedną sesję nauki słówek, która trwa ok 8 minut. Uczniowie w swoim tempie pracują na komputerze, tablecie lub telefonie komórkowym, tak aby to im było wygodnie.
Strona Insta.Ling pozwala uczniom systematycznie i bez zbędnego wysiłku zdobywać nową wiedzę. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy. Nad postępami i systematycznością pracy czuwają p. Dorota Studnicka i p. Sylwia Pawlik.
Link do strony: https://instaling.pl
Pomoc dla Obywateli Ukrainy
Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Nidku włącza się d akcji organizowanej przez OSP w Nidku na rzecz Obywateli Ukrainy.
W dniu 28.02.2022r. rozpoczynamy zbiórkę, która potrwa do 02.03.2022r. (środa do godziny 14.30).
Co zbieramy:
- przede wszystkim ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski, dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologiczne, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
- koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe.
- środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżające,
- ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry,
- zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: łyżki, widelce , talerze,
*zapałki, baterie, zapalniczki, świece,
- żywność: woda, produkty żywnościowe,nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, żywność puszkowa, makarony, płatki błyskawice.
Prosimy, aby ofiarowane produkty przynosić zapakowane w pudełko kartonowe, będzie to duże ułatwienie dla organizujących zbiórkę.
Osoby odpowiedzialne za organizację zbiórki na terenie szkoły:
- p. Hanna Bryndza,
- p. Dorota Studnicka,
- p. Ewelina Skibińska

Turniej wiedzy pożarniczej
Dnia 23.02. br. w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP), w którym wzięli udział uczniowie w następujących kategoriach wiekowych klasy 4-6, oraz klasy 7-8.
W kategorii klas 4-6
1 miejsce zajęli Kamil Goleniowski kl.VI i Dawid Kasperek kl.V, miejsce 3 Maksymilian Szwed kl. IV.
W kategorii klas 7-8
1 miejsce Artur Górkiewicz kl.VIII, miejsce 2 Martyna Bogunia i Szymon Kruczała kl.VIII. Serdecznie gratulujemy zwycięzcą i życzymy powodzenia etapie gminnym.
Nabór do klasy 1
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nidku ogłasza zapisy dzieci w wieku 7 lat do klasy 1 szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023. Zapisów należy dokonywać w sekretariacie szkolnym w dniach 28.02-11.03.2022r. od 7:30 do 14:30 wypełniając właściwe formularze dostępne w zakładce- REKRUTACJA lub w sekretariacie szkolnym.
BAL KARNAWAŁOWY
Pięknie udekorowana sala, pomysłowe stroje, świetna zabawa - tak wyglądał bal karnawałowy w klasie 1, zorganizowany w dniu 11.02.2022r.
Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci nie znikał przez cały dzień.🙂 W kolorowych strojach zwinnie tańczyły księżniczki, policjanci, kowboj i inne postaci z bajek.
Podziękowania dla rodziców, którzy zorganizowali przekąski 🙂.

Życzenia świąteczne

Świąteczny kiermasz charytatywny

Teatrzyk kukiełkowy '' 12 miesięcy''
W dniu 30.11.2021r we wtorek klasa III przedstawiła dla swoich najmłodszych koleżanek i kolegów z przedszkola i klasy '' 0 '' przedstawienie kukiełkowe pt: '' 12 miesięcy'' . Przybliżyła dzięki temu ile miesięcy mamy bo jest ich 12 , a także pory roku .Dzieci były zachwycone przedstawieniem, oraz przepięknymi kukiełkowymi miesiącami wykonanymi przez dzieci.
Dzieci najmłodsze oczywiście serdecznie dziękowały za zaproszenie.

"Pierwsze abecadło"- Wyprawka czytelincza dla pierwszaka
W ramach kampanii społecznej, prowadzonej przez Instytut Książki, dzieci z klasy pierwszej otrzymały publikację pod tytułem: "Pierwsze abecadło", połączoną ze specjalnie przygotowaną broszurą dla rodziców, w której znalazły się wskazówki jak wspierać dzieci w nauce czytania. Akcja ma na celu rozbudzenie miłości do literatury oraz zachęcenie dzieci do czytania wspólnie z rodzicami. Kampania jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty o enegrii elektrycznej
15 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty pt.:"Propagowanie wiedzy o instalacjach fotowoltaicznych oraz racjonalnego korzystania z energii elektrycznej". Spotkanie miało na celu wzmocnienie kapitału społecznego poprzez edukację w zakresie odnawialnych źródeł energii. Młodsi uczniowie mieli okazję zbudować swoje miasto oraz zrozumieć skąd bierze się prąd i w jaki sposób trafia do naszych domów. W warsztatach brały udział kladu I-VIII.

Spotkanie z Panem policjantem
Dnia 10.11.2021r dzieci z klas 1-3 wzięły udział w spotkaniu z Panem Policjantem . Na spotkaniu przybliżył Pan Policjant cenne rady jak być bezpiecznym podczas powrotów ze szkoły , czy też jak być bezpiecznym w domu. Jak należy bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Przybliżona została tematyka związana z właściwym zachowaniem w sytuacjach zagrażającym bezpieczeństwu naszym lub innych osób.

#SzkołaDoHymnu
Uczniowie naszej szkoły w przed dzień Narodowego Święta Niepodległości o godz. 11:11 zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", biorąc udział w akcji MEiN #SzkołaDoHymnu. Celem akcji jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udział w akcji MEiN #SzkołaPamięta

Akcja charytatywna

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo oddechowej 2021 w ZSP w Nidku
W dniu 18 października uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście wzięli udział w akcji "Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo oddechowej 2021". Całą akcję przeprowadziła klasa ósma z nauczycielem EDB Panem Piotrem Trojakiem. Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie mogą się nauczyć prawidłowego przeprowadzania pierwszej pomocy. Zwycięskie klasy (3 i 7) otrzymały od Pani Dyrektor słodkie upominki.
Link do filmu z RKO

30.09. Obchody Dnia Chłopaka w klasie I
Dzień Chłopaka w klasie I obchodzono uroczyście. Odbyła się dyskoteka oraz wybory "MISTERÓW" Klasy. Chłopcy mieli do wykonania wiele zadań, z którymi radzili sobie doskonale. Dziewczynki dopingowały ich w zmaganiach i przyznawały im punkty, ponieważ to one wybierały najlepszych chłopców. Uroczystość rozpoczęła się od tańców. Chłopcy musieli sprostać wymaganiom dziewczynek. Wszyscy bawili się wspaniale. Poza tańcem chłopcy wykazali się dużą wiedzą odpowiadając na wszystkie zadane pytania zarówno w dziedzinie sportu jak i wiedzy ogólnej.
Nie zabrakło również wspaniałego poczęstunku, który zorganizowali rodzice. Na zakończenie Pani Ania i dziewczynki złożyły wszystkim chłopakom życzenia, wręczyły drobne upominki i dyplomy Super Mistera.
Galeria

Konkursy biblioteczne
Biblioteka szkolna ZSP w Nidku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłasza:
Nagrody są przewidziane. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.
Spis powszechny
NSP2021_informacja_szkoły.docx
NSP2021_informacja_szkoły.pdf

NSP2021_Plakat A3.pdf
List ministra zdrowia ws. szczepień uczniów
Szanowni Państwo! Prosimy o zapoznanie się załączonymi dokumentami dotyczącymi szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.
Gry i zabawy pierwszoklasistów
Zdjęcia w galerii

Spotkanie z Profesorem Andrzejem Nowakowskim
W dniu 15 września 2021 r. w ZSP w Nidku gościł Pan Profesor dr hab. Andrzej Nowakowski z PWSZ w Tarnowie, autor książki "Wadowice w latach 1945-1990" z wykładami dla uczniów klasy szóstej, siódmej i ósmej na temat: "Życie i twórczość Jana Pawła II" oraz "Historia Polaków w Iranie". Ponadto uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w lekcji wychowania fizycznego prowadzonej przez Pana Profesora (wykładowcy prawa i historii oraz kultury fizycznej). (galeria)

Źródło: WadowiceOnline
Światowy Dzień Sportu w ZSP Nidek
W dniu 11 września uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w zajęciach sportowych na terenie szkoły. Natomiast uczniowie klas 4 - 8 brali udział w rajdzie szkolnym na "Potrójną". Po zdobyciu szczytu chłopcy i dziewczęta pod opieką nauczycieli świetnie się bawili w czasie gier i zabaw zespołowych. ⚽🎾 Ponadto każdy uczestnik miał szansę zjeść upieczoną przez siebie na ognisku kiełbaskę. 🔥🌭(zdjęcia w galerii).

Wolontariat w Dziennym Domu Seniora w Wieprzu
Uczniowie👧👦 z ZSP w Nidku 🏫 włączyli się w comiesięczny wolontariat w Dziennym Domu Seniora w Wieprzu.👵👴
We wtorek 14 września cztery uczennice z klasy ósmej wzięły udział w zajęciach plastycznych 🎨 i muzyczno-rozrywkowych 🎶 oraz grach planszowych 🎲 wspomagając Seniorów.
Wszyscy świetnie się bawili 🎉 przy muzyce żeglarskiej ⚓⛵ podczas "Dnia Pirata" 🏴☠️🦜!!!! (zdjęcia w galerii)

Nowe warsztaty i szkolenia w LOWE
Zapraszamy osoby dorosłe z Gminy Wieprz na warsztaty i szkolenia w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji z siedzibą w ZSP Nidek!!! 😁😁
Najnowsza oferta edukacyjna to:
- język hiszpański (turystyczny) - pierwsze zajęcia w piątek 24 września o godz. 16:30 w ZSP Nidek 📚🌴🌴
- spotkanie ze znanym tenisistą stołowym Wang Zengyi (pseudonim Wandżi) w sobotę 25 września 🏓🏓
- zielarstwo - zajęcia w niedzielę 26 września w ZSP Nidek w godz. 8:00 - 15:00 🌿🌿
Zapisy i informacje pod telefonem 33 875 58 11
Witamy na stronie!
Witamy na nowej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nidku!