Strona przedszkola

Warsztaty artystyczne w przedszkolu

W czwartek 15 lutego odbyły się w przedszkolu warsztaty artystyczne pt. „Mój bohater książkowy”. Z tej okazji gościliśmy w szkole młodą i zdolną ilustratorkę bajek dla dzieci Marysię - studentkę Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na kierunku Digital design. Jej ilustracje można podziwiać m.in. w takich książeczkach jak: „O dwóch psach i jednym kocie” oraz serii przygód o „Misiu Leonardzie” autorki Ewy Kaczmarczyk. Przedszkolaki podczas zajęć miały okazję m.in. posłuchać, jak powstają obrazki i ilustracje do książek dla dzieci. Najmłodsi podopieczni pod czujnym okiem Marysi tworzyli własnych, wymyślonych bohaterów książkowych wzorując się na książeczkach zakupionych z funduszy w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci z zapałem i chęcią wymyślały i wykonywały barwne i ciekawe prace plastyczne. Rozwijały swoją kreatywność, pomysłowość i sprawność manualną. Z zaangażowaniem uczyły się nowych technik plastycznych i posługiwania się innowacyjnymi przyborami plastycznymi. Warsztaty przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO W NIDKU OGŁASZA ZAPISY DZIECI W WIEKU 3-6 LAT DO PRZEDSZKOLA I ‘’ZERÓWKI” ORAZ DZIECI W WIEKU 7 LAT DO KLASY 1 NA ROK SZKOLNY 2024/2025. Zapisów należy dokonywać w sekretariacie szkolnym w dniach od 26.02.2024r. do 08.03.2024r. od 7:30 do 14:30 wypełniając właściwe formularze wymagające podania danych osobowych dziecka z numerem PESEL oraz kontaktowego numeru telefonu. Obowiązek uczęszczania do „zerówki” mają dzieci 6-cio letnie (o ile nie chodzą do szkoły).

harmonogram.docx wniosek o przyjęcie do przedszkola.docx

Spotkanie czytelnicze

31 stycznia (środa) odbyło się spotkanie czytelnicze w zerówce, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Pani bibliotekarka zorganizowała konkurs dla dzieci na podstawie wcześniej przeczytanej przez wychowawcę historii o Czerwonym Kapturku „Baśnie babuni” autorstwa Katarzyny Kies- Kokocińskiej i Marii Zaginińskiej Książeczka została zakupiona z funduszy przyznanych naszemu przedszkolu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przedszkolaki podczas konkursu wykazywały się znajomością baśni oraz rysowały laurki dla babci Czerwonego Kapturka. Prace okazały się barwne i pięknie namalowane. Finalistów konkursu Dyrektor Szkoły Pani Ewa Snażyk-Płonka nagrodziła dyplomami i nagrodami książkowymi. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody pocieszenia. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

spot.jpg

Akcja „PACZUSZKA DLA MALUSZKA''

Chcielibyśmy serdecznie zachęcić wszystkich rodziców, uczniów, przedszkolaków ZSP w Nidku do włączenia się w akcję charytatywną,którą jest „PACZUSZKA DLA MALUSZKA'' .Jest to akcja bożonarodzeniowa w formie świątecznej. Zapraszamy Państwa do akcji organizowanej przez Fundację Małych Stópek, która odbędzie się w terminie 03-21 grudnia b.r. Na dolnym korytarzu szkoły obok klas 1-3 znajduje się choinka, a pod nią świąteczne pudełka , do których można składać przyniesione dary. Paczuszkę można również przynieść bezpośrednio do koordynatora akcji - p.Eweliny Skibińskiej . Zebrane dary trafią do Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Kętach. Na pamiątkę udziału w pomocy charytatywnej zachęcam do zabrania z naszej choinki papierowej bombki i umieszczenie jej na choince w swoim domu. Wszelkie informacje dostępne są na plakacie lub u koordynatora zbiórki. Dary,które można przekazać są to: środki czystości i higieny osobistej, artykuły do pielęgnacji, produkty spożywcze i wszelką żywność( z długą datą ważności). Za wszystkie przyniesione dary serdecznie dziękujemy.❤️❤️❤️ 406929364_370960822154436_3892523378214328325_n.jpg 407200121_370960778821107_2640664313906328147_n.jpg

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dotychczas zrealizowane działania z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej w ZSP w Nidku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025:

 • sporządzenie i wywieszenie na gazetce w przedszkolu oraz na stronie internetowe listy nowości książkowych,
 • wystawka nowości wydawniczych w zerówce,
 • -głośne czytanie książeczek dzieciom najmłodszym przez wychowawców i zaproszonych gości,
 • słuchanie audiobooków podczas leżakowania i w wolnych chwilach,
 • udział przedszkolaków w apelu z okazji wizyty uczniów z Węgier- poznanie ciekawych ludzi i nowych kultur. 1698314580193.jpg

Narodowy Program Rzowoju Czytelnictwa 2.0

wykaz książek.docx audiobooki wykaz.docx Pod koniec roku szkolnego 2022/2023 nasza zerówka i przedszkole otrzymały wsparcie finansowe z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Z tego tytułu zostały zakupione książki, audiobooki i ebooki dla najmłodszych dzieci.

Karta zgłoszenia na dyżur wakacyjny

Poniżej karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny, która należy wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 30.06.2023r. w godz. od 8.00 do 14.00. 2023karta zgłoszenia dziecka NA DYŻUR.doc

Życzenia świąteczne

Życzenia Wielkanoc.jpg

Rekrutacja 2023/2024

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nidku ogłasza zapisy dzieci w wieku 3-6 lat do przedszkola i „zerówki” oraz dzieci w wieku 7 lat do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024 zapisów należy dokonywać w sekretariacie szkolnym w dniach 27 lutego do 10 marca br. w godzinach od 7.30 do 14.30 wypełniając właściwe formularze wymagające podania numeru PESEL oraz kontaktowego numeru telefonu. Formularze dostępne w sekretariacie szkoły lub w zakładce rekrutacja.

obraz rekrutacja.jpg

Obchody 11 listopada w przedszkolu

 1. listopada – to zdecydowanie biało-czerwona data i moment, kiedy w przedszkolu przede wszystkim skupiamy się na kształtowaniu u dzieci postaw patriotycznych, przywiązania do kraju pochodzenia, poczucia przynależności, świadomości patriotycznej oraz szacunku, a także rozwijamy wiedzę historyczną oraz geograficzną.

'' Wie już przedszkolak mały

Że na tle czerwonym widnieje orzeł biały

To symbol państwa polskiego

Czyli godło – nie zapomnij tego!

Flaga biało – czerwona

Nad polskim niebem rozłożona

Powiewa w państwowe święta

I gdy okoliczność jest wielka''.

f.jpg

fff.jpg

''Żywa lekcja zoologii w Klasie 0''

W dniu 07.11.22 r w naszej Szkole odbyła się żywa lekcja zoologii, w której uczestniczyły dzieci z przedszkola. Podczas tej lekcji dzieci miały okazje zaobserwować zachowania różnych egzotycznych zwierząt. Wąż był dla nas największą atrakcją. I wcale nie baliśmy się pająków

Klasa '' 0'' .jpg

Żywa lekcja zoologii

W dniu 07.11.22 r w naszej Szkole odbyła się żywa lekcja zoologii, w której uczestniczyły dzieci z przedszkola. Podczas tej lekcji dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy owady, gady i płazy z różnych regionów Świata. Chętne dzieci mogły dotknąć zwierząt, pogłaskać przedstawione zwierzęta.

zdj.jpg

Sałatka warzywna w KLASIE '' 0''

Dbamy o swoje zdrowie! Jemy przygotowaną przez siebie sałatkę jarzynową. Same witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Pychota!!! sałatka.jpg

Pasowanie na Przedszkolaka 13.10.2022r.

Fajnie jest być przedszkolakiem . Październik rozpoczął się dla wszystkich przedszkolaków bardzo uroczyście. Odbyło się pasowanie na przedszkolaka! Pani dyrektor czarodziejską kredką pasowała dzieciaki na ''Sówki'' i ''Misie''. Było mnóstwo emocji i przeróżnych zabaw Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały upominki, dyplomy, medale!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
W grupie ,, Sówek’’ ‘’ Misiów”

Idzie sobie przedszkolaczek Śpiewa, tańczy oraz skacze. Dziś też powód do uśmiechu. Bo to dzień jest PASOWANIA !!!!

Po uroczystym pasowaniu odbył się Apel z okazji otwarcia nowych oddziałów przedszkolnych w tym czasie były liczne występy dzieci z zerówki i przedszkolaków.

Pas.jpg pas1.jpg

Dzień chłopka w Grupie'' Sówek'' i w Grupie '' Misie''

Dzień Chłopaka w przedszkolu.👦 W tym dniu szczególnym - września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki przygotowały dla chłopców piosenki, tańce, wiersze oraz składały życzenia. Nie zapomniano również o dziewczynkach, one również dostały prezenty. Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń, atrakcji, radości oraz dobrej zabawy. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia, za prezenty ufundowane dla wszystkich chłopców oraz dla dziewczynek.

DZ. Chłopka.jpg

Dz. Ch 1.jpg

Gr. M.jpg

20 wrzesień Świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w grupie Sówek

🎈🎉Dzień przedszkolaka u maluszków i w grupie średniaków🎉🎊

"SÓWKI kochane, bądźcie zawsze roześmiane, niech obiadek Wam smakuje, a w sercach radość króluje. Niech zabawa będzie udana, codziennie w przedszkolu od rana" Było mnóstwo atrakcji, wspólnej zabawy i dużo, dużo uśmiechu na twarzach wszystkich dzieci.

Dz. P 5.jpg Dz. Przedszkolka.jpg

Dz. Przedszkola.jpg

A we wrześniu u nas bywało tak ...

Adaptacja w przedszkolu bywa trudna zarówno dla dzieci 🧑jak i rodziców 🧑 🍼 Narastające emocje, niepokojące myśli i jedno pragnienie, żeby moje dziecko polubiło przedszkole🏤 i było w nim szczęśliwe🙂 Kochani Rodzice adaptacja to proces nawiązywania relacji i budowania poczucia bezpieczeństwa i choć czasem bywają trudne momenty spójrzcie, że już po kilku dniach, tygodniach w grupie najmłodszej jest po prostu fajnie.

G. S1.jpg !

G. S 2.jpg

Dzień kropki w Grupie Sówek

Wiecie, że Dzień Kropki to dzień wiary w swoje możliwości i determinacji do spełniania swoich marzeń? 💚 Dziś w naszym przedszkolu w GRUPIE SÓWEK było kolorowo i kropkowo, bo kropki stały się inspiracją do świetnej zabawy 🔵🟠🟣 . Jednak nie o same kropki w Dniu Kropki chodzi, ale o kreatywność, pomysłowość, odkrywanie i rozwijanie talentów i budowanie wiary we własne możliwości. Bo przecież każdy z nas jest w czymś dobry!👍 To DZIEŃ, który ma przypomnieć, że: należy z uznaniem podchodzić do starań dzieci, trzeba chwalić nawet za najmniejszy postęp, powinno się DOCENIAĆ, a nie OCENIAĆ. Dz. Kropki.jpg

Dzień kropki.jpg

WITAJCIE WAKACJE, ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE!!!!

23 czerwca 2022 roku w naszym Przedszkolu jak i w Klasie '' ''0'' odbyło się uroczyste zakończenie roku i pożegnanie starszaków👩‍🎓👨‍🎓, którym w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli rodzice👨‍👩‍👦‍👦. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanej przez Klasę '' O'' oraz dzieci młodsze pożegnały przyszłych pierwszoklasistów. Następnie dzieci zaprezentowały piękny wspólny śpiew piosenki o zbliżających się wakacjach🏝 Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie dyplomów dla wszystkich dzieci oraz podziękowań dla rodziców zaangażowanych na rzecz placówki. Naszym przyszłym pierwszoklasistą życzymy wielu sukcesów na dalszych etapach edukacji oraz radosnych i bezpiecznych wakacji dla wszystkich.🏖

'' Dzisiaj wszyscy tu stajemy i za wszystko dziękujemy za te słowa dobre, miłe, za cierpliwość ponad siłę, za uwagi, słowa złote i ciężką tę robotę. Mamy dzisiaj trudną sprawę jak pożegnać naszą salę, jak się rozstać z zabawkami, z Kolegami i Paniami".

P.1.jpg

Zabawy z Paniami Animatorkami

W środę 22.06.2022r grupę starszą klasę '' 0'' odwiedziły Panie Animatorki razem z dziećmi Panie miło spędziły czas, przy wspólnej muzyce, tańcach . ANIMACJE DLA DZIECI to nieodzowne elementy dobrego pikniku, a dobry animator-konferansjer to podstawa dobrej zabawy i udanej imprezy. Nie zabrakło również różnych atrakcji takich jak robienie wymarzonych tatuaży, zawodów sportowych, zabaw z chustą animacyjną oraz puszczenie baniek mydlanych i wiele innych ciekawych zabaw. Panie animatorki starały się tak dobrać działania animacyjne aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. An.jpg

Wycieczka klasy '' 0" do Zoo w Krakowie

W dniu 03.06.2022r. ZERÓWKA wybrała się razem z klasą 1 na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Na miejscu uczniowie poznali różne okazy zwierząt oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek na ich temat. Najbardziej zachwyciły dzieci żyrafy, słonie, lwia rodzina oraz węże i piranie. Pobyt w ZOO dostarczył dzieciom wiele pozytywnych emocji. Wycieczka zakończyła się wizytą w McDonalds. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły:):):)

zoo.jpg

DZIEŃ MAMY I TATY

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu i klasie '' 0'' 🥰👪

Mamo, Tato - dziękujemy dzisiaj bardzo za to, Że jesteście i zawsze będziecie, Kochać nas najbardziej na świecie... ♥️♥️♥️

Na ten dzień przedszkolaki i ich rodzice czekają cały rok. Po wielu próbach, dzieci wykonały przepiękny występ. Były tańce, piosenki, wiersze. 😻 To wszystko w podziękowaniu dla wspaniałych Rodziców za dobro i serce okazywane codziennie, oraz za najpiękniejszą, najszczerszą miłość. Nie mogło zabraknąć oczywiście własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków. ♥️ zjecieeee.jpg M 1.jpg M 2.jpg

Rodzicom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze w tym wspaniałym dni.

Pomoc dla Obywateli w Buczy

WSPARCIE DLA KLASZTORU FRANCISZKANÓW KOŁÓ LWOWA - POMOC OFIAROM WOJNY NA UKRAJINIE W BUCZY

Na początku chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować za wparcie poprzedniej zbiórki na rzecz uchodźców.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nidku włączył się do akcji pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Obecnie wspieramy Klasztor Franciszkanów koło Lwowa, który włączył się do akcji " Podziel się kromką chleba'' dla osób ,które ucierpiały na skutek wojny w Buczy. W akcji uczestniczy zaprzyjaźniony piekarz , który wypieka pieczywo dla potrzebujących. W związku z sytuacją gospodarczą w Buczy potrzebna jest pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów spożywczych które, potrzebne są do produkcji pieczywa: kasze, mąki ,cukier oraz konserwy mięsne.

Zbiórka potrwa do środy 08.06.2022r do godz. 14.00. Produkty te można przynosić do przedszkola i zerówki do wychowawców .

Z góry dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom.

Wizyta w OSP W NIDKU

W dniu 19 maja 2022r grupa przedszkolna wraz z klasą ‘’ O’’ wybrała się na spacer do pobliskiej Ochotniczej Straży pożarnej w Nidku. Tata jednego z przedszkolaków przybliżył dzieciom obowiązki jakie pełni strażak. Dzieci w tym dniu miały wiele atrakcji : oglądanie sprzętu znajdującego się w wozie strażackim, siedzenie w kabinie wozu, zwiedzanie strażnicy , przymierzanie stroju strażaka.

Dziękujemy bardzo strażakom za możliwość odwiedzenia OSP w Nidku.

grup.jpg

ZERÓWKA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

''Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońce blasku. I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy gra. Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra."

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą w zerówce nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Zerówkowicze życzą Radosnych Świąt Wielkanocnych.:):):)

20220413_113417.jpg

Wycieczka do kina 07.04.2022

W dniu 7 kwietnia 2022 roku klasa '' O'' wybrała się do kina do Kęt na bajkę ''Upps 2''. Co to były za emocje! Od samego rana dzieciaki w pełnej ekscytacji pytały z niedowierzaniem. Czy dzisiaj jedziemy do kina? Dzisiaj? Dzisiaj? - na '' Upps 2". Celem wycieczki do kina było nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, poznanie nowych miejsc z zakresu kultury, kształtowanie nawyku kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, rozwijanie zainteresowań, integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Oprócz ciekawego filmu na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja: zwiedzanie zaplecza kina. Dzieci miały możliwość stanąć na scenie, zasunąć kotary, dotknąć dekoracji, zajrzeć do reżyserki, oświetleniowca i garderoby aktorów. Wszyscy uczestnicy z zachwytem oglądali rekwizyty oraz słuchali opowiadań Pań pracujących w Domu Kultury. Po zakończeniu wycieczki, uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka do kina

Jedzie pociąg do kina...

Towarzyszy nam uśmiechnięta mina.

Słoneczko do nas się uśmiecha.

A wiewióreczka w parku czeka.

Wycieczka nam się udała.

Bo grupa z nas doskonała.

grupowe wyc.jpg grupowe wycieczka1.jpg

Życzenia

Życzenia.jpg

Wsparcie dla Klasztoru Franciszkanów koło Lwowa - pomoc ofiarom wojny na Ukrainie

Na początku chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować za wparcie poprzedniej zbiórki na rzecz uchodźców.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nidku włączył się do akcji pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Obecnie wspieramy Klasztor Franciszkanów koło Lwowa, który przyjmuje u siebie matki z dziećmi, starsze i chore osoby, które uciekają przed wojną. Ojciec Jan bardzo prosi o jedzenie dla potrzebujących i środki czystości.

Z jedzenia prosimy o żywność długoterminową:

 • kasze, makarony, ryż
 • konserwy mięsne, rybne, pasztety,
 • słoiki z klopsami, fasolką, itp.
 • czekolady, Ze środków czystości:
 • mydło, pasty do zębów, szczoteczki, chusteczki mokre i suche, pampersy, podpaski, papier toaletowy oraz bandaże, plastry, tabletki przeciwbólowe latarki i baterie do nich

Zbiórka potrwa do piątku 18 marca do godz. 14.00

Z góry dziękujemy wszystkim darczyńco

Pomoc dla Obywateli Ukrainy

Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkolno -Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Nidku włącza się do akcji organizowanej przez OSP Nidek na rzecz Obywateli Ukrainy. W dniu 28.02.2022 r. rozpoczynamy zbiórkę, która potrwa do 02.03.2022 r. ( środa do godziny 14:00). Co zbieramy:

 • przede wszystkim ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków. – koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, – środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżane, – ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, – zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, – zapałki, baterie, zapalniczki, świece, – żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne. Prosimy, aby ofiarowane produkty przynosić zapakowane w pudełko kartonowe, będzie to duże ułatwienie dla organizujących zbiórkę. Osoby odpowiedzialne za organizację zbiórki na terenie szkoły to: p. Hanna Bryndza p. Dorota Studnicka p. Ewelina Skibińska

Nabór do przedszkola

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolny w Nidku ogłasza zapisy dzieci w wnioski 3-6 lat do przedszkola i "zerówki" na rok szkolny 2022/2023. Zapisów należy dokonywać w sekretariacie szkolnym w dniach 28.02.- 11.03.2022r. od 7:30 do 14:30 wypełniając właściwe formularze. Obowiązek uczęszczania do "zerówki" mają dzieci 6-cio letnie ( o ile nie chodzą do szkoły). Formularze dostępne w zakładce - REKRUTACJA lub w sekretariacie szkolnym.

Walentynki w ZERÓWCE

W tym dniu nie zabrakło pogadanki z dziećmi na temat zwyczaju walentynkowego. Dzieci poznały również historię i tradycję obchodzenia ,,Dnia św. Walentego’’. W tym dniu dzieci życzyły sobie wzajemnie dużo serdeczności, uśmiechu i wzajemnego zrozumienia. W grupie zerówkowej dzieci każdą chwilę doceniają że są razem.:):):) Wal.jpg wal gr.jpg

BAL KARNAWAŁOWY

11.02.2022 r . ( w piątek ) został zorganizowany Bal karnawałowy w Przedszkolu .Pięknie udekorowana sala, pomysłowe stroje, świetna zabawa .Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci nie znikał przez cały dzień. W kolorowych strojach zwinnie tańczyły księżniczki, policjanci, strażacy i inne postaci z bajek. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy zorganizowali przekąski dla dzieciaczków.:):):):)

'' Już KARNAWAŁ , włożył maskę , drzwi otworzył , z hukiem , z trzaskiem.!!! Wpadł jak wicher do pokoju.! W czym? W karnawałowym stroju .!

 • Cześć Przybiegłem w odwiedziny. ! Mam wstążeczki i cekiny, nut wesołych , dwie kieszenie - i do tańca ZAPROSZENIE."

balj.pg bal.jpg

Z odwiedzinami do biblioteki szkolnej w Gr. Starszej

W dniu 09.02.2021r Grupa '' Sówki '' odwiedziła Naszą bibliotekę Szkolną oraz Panią Agnieszkę Wojewodzic naszą Panią Bibliotekarkę szkolną .Dzieci miały okazję zapoznać się z samą biblioteką - poznali również czym jest pracę bibliotekarza . A także z zaciekawieniem słuchali ciekawych informacji na temat samej pracy w bibliotece o których opowiadała Pani Agnieszka.

" Biblioteka, biblioteka, takie miejsce na Was czeka. Są tu bajki i słowniki i komiksy z Myszka Miki. Każdy jest w niej mile widziany i zawsze po królewsku witany" . bib.jpg

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU- KLASA''0"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - GRUPIE '' SÓWEK''

🌹🌺🌹 Odwdzięczając się Babci i Dziadkowi. Za miłość I troskę, nie można zapomnieć o życzeniach od wnuków - Przedszkolaków "SÓWEK". Życzymy Wam dziadkowie mili, Byście zawsze w życiu szczęśliwi byli. Życzymy Wam Kochani życia najdłuższego, pociechy. I zdrowia dobrego. Właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka pojawia się okazja do tego, aby w wyjątkowy sposób IM podziękować. Dlatego właśnie dzieci z Grupy " Młodszej" i " Starszej '' zapraszają na premierę swoje Babcie i Dziadków do obejrzenia występów w formie filmiku i pięknych zdjęć wykonanych przez wychowawcę. Dzień babci i dziadka2.jpg Dzień babci i dziadka3.jpg Dzień babci i dziadka 1.jpg

KONKUR KOLĘD

02.02.2022r. we wtorek odbył się konkurs kolęd w GRUPIE " SÓWEK'' - W KLASIE '' 0''. Zgłoszone do konkursu dzieci pięknie w tym dniu były przygotowane jak i muzykalnie tak i również nie mogło zabraknąć pięknych strojów. Wszyscy uczestnicy byli nagrodzeni. Bardzo dziękuje Rodzicom i dzieciom za pomoc i zaangażowanie.:):):) 272861089_3180944238803815_275747333863284408_n.jpg )

Policja apeluje: babciu, dziadku – bądźcie ostrożni, nie dajcie się oszukać!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji i dzielnicowi z komisariatu Policji przekazali do przedszkoli kartki informacyjno-profilaktyczne dedykowane seniorom. Kartki trafiły w ręce przedszkolaków, którzy przekażą je wraz z życzeniami swoim babciom i dziadkom.

Kartki edukacyjne dla seniorów to efekt projektu „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!”, realizowanego w ramach przedsięwzięcia pt. „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Założeniem tej edukacji jest dotarcie za pośrednictwem wnuka do babci i dziadka.

Kartki oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno-profilaktyczne. Zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, z drugiej zaś strony dziadkowie odnajdą wierszyk z przestrogami jak nie stać się ofiarą oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”.

Dzieci z kartkami dla dziadków

Paczuszka dla Maluszka - Fundacji Małych Stópek Grudzień 2021

Razem z Przedstawicielami akcji Zespół Szklono Przedszkolny w Nidku organizował w Szkole w Nidku Akcje Świąteczną. 🎅 Paczuszka dla maluszka tak nazywała się akcja - w tym zbiórka była organizowana dla Domu Matki i Dziecka Caritas Diecezji Bielsko - Żywieckiej Czym jest PACZUSZKA DLA MALUSZKA? To bożonarodzeniowa akcja, której adresatami są zaprzyjaźnione instytucje takie jak: DOMY DZIECKA, DOMY MAŁEGO DZIECKA, DOMY SAMOTNEJ MATKI oraz HOSPICJA. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych Fundacji Małych Stópek, których maluchy już pojawiły się na świecie. Bardzo dziękujemy w imieniu Zespołu Szklono Przedszkolnego w Nidku dobroczyńcą za każdą ofiarowaną pomoc. Pamiętajcie Kochani Dobro wraca:):):):) Paczuszka dla Maluszka.jpg

Wigilijka przedszkolna

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 22.12.2021r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od świątecznych życzeń i dzielenia się opłatkiem. W miłej atmosferze zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Był czas na wspólne kolędowanie i pamiątkowe zdjęcia z dzisiejszej uroczystości. Przy okazji ślemy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców oraz rodzin. Zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

gr W .jpg text

wii8.jpg

Zajęcie III Miejsca w konkursie Gminnym w grupie najmłodszej i w klasie ''0''

Nie tak dawno Przedszkolaki z obu grup brały udział w konkursie plastycznym pt : '' Żyję zdrowo i bezpiecznie , kocham swoją rodzinę- jestem szczęśliwy'' zorganizowanym w naszej Gminie przez Wójta Gminy Wieprz Panią Małgorzatę Chrapek. Spośród sześciu gminnych przedszkoli zajęliśmy trzecie miejsce. W nagrodę dzieci otrzymały pieniążki za, które zakupione zostały wymarzone zabawki. Dziękujemy serdecznie sponsorowi Gminie Wieprz a w szczególności Pani Wójt.

zabawki.jpg klasa .jpg klasa 2.jpg zabawki2.jpg

Życzenia świąteczne

życzenia Boże Narodzenie2021.jpg

Zima , zima w Zerówce

Dzieci w zerówce nie marnują czasu aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu - ciesząc się zimową auro.

'' Pełno śniegu za oknami, załóż kurtkę i chodź z nami .! Zima woła wszystkich wkoło , by pobawić się wesoło . Mróz chce szczypać nas w policzki - my go śniegiem obsypiemy . Zakładamy rękawiczki . Ruch to zdrowie, a więc zdrowsi będziemy.''

zima7.jpg zima10.jpg zima8.jpg zima 2.jpg

Mikołajki w przedszkolu i w klasie '' 0"

W dniu 06.12.2021r ( w poniedziałek) nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany Gość. Miał czerwony strój, długą białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Spotkanie ze Św. Mikołajem przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Jak co roku wszyscy zrobiliśmy sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

zzzz.jpg 1.amazonaws.com/mikolajki_1111_599cdb230c.jpg) mikołaj1.jpg

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja w Zerówce

W poniedziałkowy poranek od samego rana w zerókowych progach głośno dzieci w oczekiwaniu na specjalnego gościa Świętego Mikołaja dzieci razem ze swoją Panią dekorują swoją sale.

14 grupaaa.jpg

Zerówka ubiera choinkę:):):)

W miniony czwartek Klasa '' O '' ubierała choinkę. Pełną parą przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia oraz oczekują na spotkanie z Świętym Mikołajem.

ch19.jpg ch17.jpg choinkowo.jpg ch16.jpg ch10.jpg

BARBÓRKA- ŚWIĘTO GÓRNIKA 03.12.2021 r.

4 grudnia przypada Barbórka - Święto Górnika ,nasze przedszkolaki poznały historie tego święta oraz kim jest górnik i czym się zajmuje. Dzięki uprzejmości zaproszonym Górnikom na ta okazję naszych przedszkolaków i klasę '' O''- 03.12.2021 r. w piątek odwiedzili nas Panowie Górnicy. Opowiedzieli dzieciom o pracy każdego górnika, czym się zajmują . Na koniec dzieci przedstawiły krótką inscenizację i zaśpiewały piosenkę. Na koniec każda grupa również wykonała pracę plastyczną.

górnik 1111.jpg grupowe górnik.jpg górnik 9.jpg górnik 5.jpg maluchy górnik.jpg

ANDRZEJKI W GRUPIE NAJMŁOSZEJ I W ZERÓWCE:):):)

A TAK ANDRZEJKI ŚWIĘTYOWAŁA GRUPA NAJMŁODSZA U NAJSTARSZA.:):):):):)

maluchy2.jpg maluchy 4.jpg maluchy 3.jpg 3.jpg 1.jpg 5.jpg 10.jpg 6.jpg 9.jpg andrz 7.jpg 2.jpg grupowe maluchy.jpg andrz19.jpg grupoweee .jpg andrz 12.jpg andrz18.jpg andrz16.jpg andrz15.jpg andrz10.jpg andrz13.jpg andrz8.jpg andrz5.jpg andrz4.jpg maluchy 3.jpg maluchy 5.jpg maluchy 4.jpg maluchy.jpg maluchy2.jpg grupowe maluchy.jpg

Teatrzyk kukiełkowy 30.11.2021r. w wykonaniu III Klasy

W dniu 30.11.2021r we wtorek klasa III przedstawiła dla swoich najmłodszych koleżanek i kolegów z przedszkola i klasy '' 0 '' przedstawienie kukiełkowe pt: '' 12 miesięcy'' . Przybliżyła dzięki temu ile miesięcy mamy bo jest ich 12 , a także pory roku .Dzieci były zachwycone przedstawieniem, oraz przepięknymi kukiełkowymi miesiącami wykonanymi przez dzieci. Dzieci oczywiście serdecznie dziękowały za zaproszenie.

!maluchy 1.jpg](https://zsp-nidek-strapi-bucket.s3.eu-central-1.amazonaws.com/maluchy_1_eb5991d2bf.jpg) maluchy 1.jpg maluchy 4.jpg maluchy3.jpg

teatrzyk 4.jpg teatrzyk 6.jpg teatrzyk 10.jpg teatrzyk2.jpg teatrzyk2.jpg teatrzyk 4.jpg

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25.11.2021r we czwartek odbył się, jak i w najmłodszej grupie tak i w klasie '' 0'' - '' Światowy Dzień Pluszowego Misia '', w tym dniu nie zabrakło pogadanki na temat tego dnia , wspólnego świętowania, tańców. Dzieci również wykonały prace plastyczne '' Nasze Misie'' Dzieci mogły w tym dniu przynieść swoje ulubione misie przytulanki .

Dziś dzień misia świętujemy.🐻🐻🐻

Pyszny miodek kosztujemy.

Są też dżemy , konfitury

I lizaków pełne góry. 🍭🍭

Dziś wesołe przedszkolaki, 😁

bo przynieśli swe pluszaki,

Jest zabawa wystrzałową,

Żaden pluszak się nie chowa.

Wszyscy razem się bawimy,

Każdy ma wesołe miny 😁

zdj..jpg zdj..jpg zdj.jpg zdj.. jpg zdj.jpg klasa O.jpg zdj.jpg zdj.jpg zdj.jpg zdj.jpg

Konkurs Plastyczny w Grupie '' Misiów'' i '' Sówek''

Dnia 22.11.2021r w poniedziałek dzieci najmłodsze i Klasa '' 0'' brały udział w konkursie plastycznym pt.: '' Żyję zdrowo i bezpiecznie , kocham swoją rodzinę- jestem szczęśliwy'' organizowanym przez Wójta Gminy Wieprz. Zadaniem konkursu było kształtowanie właściwej postawy dziecka wobec zdrowego stylu życia , wartości rodziny oraz promowanie bezpiecznych zachowań . Jego celem jest również kształtowanie i promowanie pozytywnych norm i wartości . W każdej grupie została przeprowadzona pogadanka na temat zasad zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa, oraz unikania zagrożeń zanim grupa przystąpiła do pracy grupowej. klasa 0.jpg konkur przedszkole.jpg

Spotkanie z Panem Policjantem

W dniu 10.11 ( środa) odbyło się spotkanie Klasa '' O'' ( Grupa '' Sówek'' ) i uczniów klas 1-3 z ważnym gościem Panem Policjantem . Na spotkaniu przybliżył Pan Policjant cenne rady jak być bezpiecznym podczas powrotów ze szkoły , czy też jak być bezpiecznym w domu. Jak należy bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Przybliżona została tematyka związana z właściwym zachowaniem w sytuacjach zagrażającym bezpieczeństwu naszym lub innych osób. Spotkanie .jpg Spotkanie .jpg

OBCHODY 103 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI .

W środę 1O listopada Grupa Sówek i Misiów obchodziła obchody 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości- Święto 11 Listopada. W tym dniu wszystkie dzieci odśpiewały Hymn Polski , na zajęciach dzieci pozyskały ważne informacje dotyczące naszego Kraju jakim jest Nasza Ojczyzna, wykonały również pracę plastyczną pt.: '' Flaga Polski''

zdjęcie nzpg

zdjeciepg

HYMN

Warsztaty o Meksyku

W październiku w przedszkolu odbyły się warsztaty na temat Meksyku. Grupa "Misiów" i "Sówek" dowiedziała się wiele ciekawych informacji o tym tak odległym kraju. Zaproszony gość opowiadał o zwyczajach w nim panujących, o ludziach, kulturze. Zapoznał dzieci z tradycjami tam panującymi, muzyką i regionalnymi strojami. Wszyscy mogli również dotknąć i powąchać egzotyczne nasiona i owoce. Na koniec przedszkolaki miały możliwość ubrać narodowe stroje meksykańskie. Warsztaty okazały się skarbnicą edukacji i wiedzy.

do_postu_2.jpg

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 12 października w naszym przedszkolu w grupie młodszej "Misiów" odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. Cała grupa była bardzo zaangażowana w przygotowania. Dzieci mówiły wiersze, śpiewały piosenki. Na koniec Pani Dyrektor dokonała pasowania, wręczyła pamiątkowe dyplomy i rozdała przygotowane przez Rodziców drobne upominki. Przedszkolaki z radością zostały członkami "Braci Przedszkolnej".

20211012_093726.jpg

Dzień chłopaka w grupie '' Misiów'' i '' Sówek''

''W tym dniu szczególnym – września trzydziestego.

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

W grupie ‘’ Misiów’’ i ‘’ Sówek’’ od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. I My w tym dniu obchodziliśmy i to święto . Nasi kochani chłopcy zostali wyróżnieni, dziewczynki złożyły swoim kolegą najlepsze życzenia oraz wręczyły prezenty. Każdy chłopczyk otrzymał upominek od wszystkich dziewczynek. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Grupa Misiów.jpg Grupa '' Misiów''.jpg Grupa '' Misiów''.jpg Grupa '' Misiów''.jpg Grupa '' Sówek''.jpg Grupa '' Sówek''.jpg

Dzień Przedszkolaka w grupie '' Sówek'' i '' Misiów

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Grupa ‘’ Misie i ‘’ Sówki’’ świętowały dzisiaj wszystkie dzieci Dzień Przedszkolaka, to bardzo ważne święto uczciliśmy je dzisiaj wesołymi zabawami, tańcem i oczywiście piosenką. Po tak owocnym dniu, wszystkie dzieci zostały nagrodzone pięknymi dyplomami.

Grupa '' Misiów''.jpg Grupa '' Misiów''.jpg Grupa '' Misiów''.jpg Grupa '' Sówek''.jpg Grupa '' Sówek''.jpg Grupa ''Sówek''.jpg Grupa '' Sówek''.jpg

Dzień Kropki w grupie "Misiów" i "Sówek"

Dnia 15 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją dla tego święta stała się książka amerykańskiego pisarza Petera Reynoldsa pod tytułem „The dot” czyli „Kropka”, która opowiada historię małej Vashtii. Dziewczynka, dzięki nauczycielce od plastyki, poznała swój talent i uwierzyła w siebie.

Poniżej książka w wersji filmowej, dla osób, które jeszcze nie miały okazji się z nią zapoznać 😊

https://www.youtube.com/watch?v=7CRNTbFRJZo

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci i młodzieży. Tego dnia w naszym przedszkolu poszukiwaliśmy swoich talentów, ale również uczyliśmy się dodawania sobie i innym wiary we własne możliwości. Wspólnie zapoznaliśmy się z historią Vashtii, opowiadaliśmy misiowi o swoich mocnych stronach, a także rysowaliśmy twórcze obrazki w ogrodzie przedszkolnym.

Grupa starsza wykonała piękne prace plastyczne, z kropką w roli głównej, a także stworzyła „Listę dodającą otuchy”. Zapraszamy na krótką fotorelację z tego wyjątkowego dnia 😊 243346870_888051498805630_4270278231656087019_n.jpg

Galeria

Grupa "Sówki"

Grupa "Misie"

Witamy na stronie!

Witamy na nowej stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nidku!